[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Yarwa
    Elegance
    • 2010
    • 915
    • BMW

    nigdy tego nie zrozumię dlaczego SAP zamiast dac swoje sprezyny np BF a jak nie daja rady to BG, to kombinuja z tymi progresywnymi.

    Komentarz

    • Rosomak
      L&K
      • 2011
      • 1365
      • Octavia II (1Z3)
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      Zamieszczone przez Yarwa
      nigdy tego nie zrozumię dlaczego SAP zamiast dac swoje sprezyny
      i ja też...
      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

      Komentarz

      • mau74
        Drive
        • 2011
        • 56

        I1530s jeśli założyli ci te same sprężyny pisz po raz drugi do SAP że nic to nie dało lub dzwoń miałem taką samą sytuację ale w końcu jest ok.
        Na PW mogę podesłać e-mail do specjalistów ze SAP

        Komentarz

        • t_omko
          Ambiente
          • 2009
          • 163
          • Octavia II combi (1Z5)
          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

          U mnie tez jest ciekawie....
          Samochód mam kilka miesięcy po gwarancji i tydzień temu odstawiłem go do ASO na pomiary tylnego zawieszenia. Po ok. 3 dniach okazało się że mam się wstawić na wymianę sprężyn na twardsze (z 70% rabatem) oraz na dołożenie progresywnych za free.... Dzisiaj rano odstawiłem samochód do ASO a SAP ponownie zaczął analizować mój przypadek i dopraszać się ASO o dodatkowe pomiary (doszło do tego że po ściągnięciu starych sprężyn musieli je wsadzać jeszcze raz żeby dokonać kolejnych pomiarów) a później zamiast załatwienia sprawy na telefon (tak jak wcześniej obiecano) trzeba było wysłać kolejne zapytanie i zabrakło dnia żeby ogarnąć mój przypadek (SAP pracuje do 16:>).
          Trochę jestem rozdrażniony i oby jutro sprawa zakończyła się tak jak początkowo zostało ustalone....
          Moja OII FL Combi

          Komentarz

          • l1530s
            Classic
            • 2011
            • 17

            mau74 - ja miałem pierwotnie założone najsłabsze sprężyny (1K0 511 115 BC - 1x biała), więc dostałem o dwie klasy wyżej zgodnie z rozpiską z 29 strony.

            Ty masz octavie po lifcie a ja z przed (Tour), więc stąd zapewne inne sprężyny. Tak jak pisałem wcześniej w ASO powiedzieli mi że te sprężyny z oznaczeniem BF montują do combi a do zwykłych liftback-ów BE. Na razie autko stoi wyżej ale oceny dokonam jak troche na nich pojeżdżę. Nie chcę też przesadzać z tą twardością bo 75% drogi pokonuje jeżdżąc samotnie i bez większego obciążenia. Jedynie podczas wyjazdów feryjno/wakacyjnych obciążam samochód maksymalnie.

            Komentarz

            • termit886
              Rider
              • 2012
              • 261
              • Octavia II (1Z3)
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              Koledzy chyba SAP mnie olało ponieważ wysłałem im da razy zapytanie pierwsze 20-05-2012 a drugie 30-05-2012 ( z ich strony dostałem na maila info że zapytanie zostało przyjęte) i na ani jedno nie otrzymałem od nich do tej pory odpowiedzi. Nie wiem co robić czy jechać do ASO i im to zgłosić im będą musieli odpowiedzieć, czy jeszcze poczekać...?? Wydaje mi się to trochę za długo,z tego względu że koledzy pisali że dostawali odpowiedzi dość szybko 2-3 dni.

              Komentarz

              • artur135
                Drive
                • 2011
                • 56

                Zamieszczone przez Yarwa
                nigdy tego nie zrozumię dlaczego SAP zamiast dac swoje sprezyny np BF a jak nie daja rady to BG, to kombinuja z tymi progresywnymi.
                Jestem po wymianie sprężyn, jednak uważam że dołożenie sprężyn progresywnych jest lepszym rozwiązaniem w tym przypadku. te wymienione mogą z czasem się obnizyć progresywne zapewnia zaś normalne funkcjonowanie i komfort standardowych. sama cena mówi za siebie, zwykłe ok.200 pln, progresywne 600 pln.

                Komentarz

                • pandzik
                  RS
                  • 2011
                  • 2254
                  • Seat

                  artur135, Wierzysz w to co piszesz?

                  Komentarz

                  • Rosomak
                    L&K
                    • 2011
                    • 1365
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    Zamieszczone przez artur135
                    artur135, Wierzysz w to co piszesz?
                    dokładnie...
                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                    Komentarz

                    • termit886
                      Rider
                      • 2012
                      • 261
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      Czy zdarzyło się komuś z kolegów tych co wysyłali zapytanie do SAP żeby im nie odpowiedzieli....????

                      Komentarz

                      • t_omko
                        Ambiente
                        • 2009
                        • 163
                        • Octavia II combi (1Z5)
                        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                        Zamieszczone przez termit886
                        Czy zdarzyło się komuś z kolegów tych co wysyłali zapytanie do SAP żeby im nie odpowiedzieli....????
                        Mam wrażenie że SAP w końcu próbuje ustalić jakiś jednolity sposób ogarnięcia tych sprężyn. Moje tylne zawieszenie zgodnie z wytycznymi SAP było mierzone na kilka sposób (w tym badana geometria) a później ASO nie mogło doprosić się o ostateczne ustalenie co należy z moim przypadkiem zrobić

                        W efekcie samochód kiblował w ASO dwa i ostatecznie za 330zł (auto po gwarancji) wstawione ma nowe sprężyny BF + sprężyny progresywne i sprawdzoną geometrię po zakończeniu wszystkich operacji.
                        Moja OII FL Combi

                        Komentarz

                        • waclaw
                          Drive
                          • 2012
                          • 55

                          Nie wiecie czy w o2fl scout też są problemy z tymi sprężynami,czy tam są jakieś inne?

                          Komentarz

                          • pandzik
                            RS
                            • 2011
                            • 2254
                            • Seat

                            waclaw, :lol: Pewnie, że ma inne... OMG

                            Komentarz

                            • waclaw
                              Drive
                              • 2012
                              • 55

                              Zamieszczone przez pandzik
                              waclaw, :lol: Pewnie, że ma inne... OMG
                              dzięki będę spał spokojnie

                              Komentarz

                              • termit886
                                Rider
                                • 2012
                                • 261
                                • Octavia II (1Z3)
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Zamieszczone przez t_omko
                                Zamieszczone przez termit886
                                Czy zdarzyło się komuś z kolegów tych co wysyłali zapytanie do SAP żeby im nie odpowiedzieli....????
                                Mam wrażenie że SAP w końcu próbuje ustalić jakiś jednolity sposób ogarnięcia tych sprężyn. Moje tylne zawieszenie zgodnie z wytycznymi SAP było mierzone na kilka sposób (w tym badana geometria) a później ASO nie mogło doprosić się o ostateczne ustalenie co należy z moim przypadkiem zrobić

                                W efekcie samochód kiblował w ASO dwa i ostatecznie za 330zł (auto po gwarancji) wstawione ma nowe sprężyny BF + sprężyny progresywne i sprawdzoną geometrię po zakończeniu wszystkich operacji.
                                Chyba sami do końca nie wiedzą co z tym zrobić bo pewnie w ostatnim czasie mają w cholerę zgłoszeń. Ja pytałem dlatego ponieważ pierwszy raz napisałem do nich 20-05 - nie dostałem żadnej odpowiedzi, następnie wysłałem to drugi raz 30-05 i narazie cisza. Jesli w poniedziałek nic nie przyjdzie to we wtorek dzwonie do ASO i im zgłoszę problem.A nie omieszkam sobie w poniedziałek zadzwonić do SAP i zapytać dlaczego nie dostałem żadnej odpowiedzi w mojej sprawie.

                                Komentarz

                                • t_omko
                                  Ambiente
                                  • 2009
                                  • 163
                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                  [quote="termit886"][quote="t_omko"]
                                  Zamieszczone przez termit886
                                  Chyba sami do końca nie wiedzą co z tym zrobić bo pewnie w ostatnim czasie mają w cholerę zgłoszeń. Ja pytałem dlatego ponieważ pierwszy raz napisałem do nich 20-05 - nie dostałem żadnej odpowiedzi, następnie wysłałem to drugi raz 30-05 i narazie cisza. Jesli w poniedziałek nic nie przyjdzie to we wtorek dzwonie do ASO i im zgłoszę problem.A nie omieszkam sobie w poniedziałek zadzwonić do SAP i zapytać dlaczego nie dostałem żadnej odpowiedzi w mojej sprawie.
                                  SAP i tak nic nie zrobi dopóki nie dostanie wyników z pomiarów robionych w ASO. Jedź do ASO i niech oni się dogadują z SAP.... a jak wyniki ustaleń nie będą cię satysfakcjonowały wtedy pisz lub dzwoń do SAP.
                                  Moja OII FL Combi

                                  Komentarz

                                  • anthrax
                                    Ambiente
                                    • 2009
                                    • 137
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                    z ciekawości zajrzałem na stronkę z zamiennikami i wiecie co - niemal wszyscy podają zamienniki jako BF. Zastanawiające jest jednak to, że przednie spreżyny czy to 1,4 czy 1.9 mają w większości przypadków te same oznaczenie(czyżby tylko tył się liczył).I tak mnie to nurtowało, że przyjrzałem się kiedyś skodziankom na parkinku i mpi, tsi i tdi miały te same kolory na przodzie. tyłu nie widać niestety przez koło. A druga sprawa to taką, że O1 miała więcej zwojów niż O2 fl. Chyba logiczne jest, że więcej zwojów będzie lepiej pracować i lepiej przenośić siłę. Czyżby to zostało spaprane w O2?

                                    Komentarz

                                    • zielarzlol
                                      Rider
                                      • 2012
                                      • 263

                                      Problem generalnie występuje w O2 FL i Tourach, ale chyba tylko tych najmłodszych ?

                                      Ja mam swoją teorię, że winny temu jest sam producent sprężyn - aby obniżyć koszty zaczął stosować inne ( tańsze ) materiały i sprężyny zrobiły się bardziej miękkie.
                                      Czarna perła O2 FL:
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58593

                                      Komentarz

                                      • anthrax
                                        Ambiente
                                        • 2009
                                        • 137
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                        chciałbym zobaczyć takie siadniete sprężyny...
                                        Ktoś może kiedyś mierzył ich długość? Czy one różnią sie długością? czy długość jest jednakowa a różnią się utwardzeniem? Ma ktoś może taką możliwość pomiaru długości sprężyn?

                                        Komentarz

                                        • krzg
                                          Drive
                                          • 2009
                                          • 80

                                          Ja napisałem meila z strony Skody i dostałem odpowiedź na drugi dzień.
                                          Ponieważ mam auto po gwarancji więc zapytałem grzecznie jako lojalny użytkownik serwisujący się w ASO, czy moge liczyć z ich strony na przynajmniej częściową partycypację w kosztach wymiany sprężyn. Otrzymałem odpowiedź, że mam auto po gwarancji (coż za błyskotliwość) i nie mogą "wyjść na przeciw moim oczekiwaniom". Ale najlepsze napisali na końcu: "warto nadmienić że Skoda Auto Polska nie był gwarantem omawianego samochodu". Auto kupione w Polsce u dealera, w okresie gwarancji parę rzeczy wymienionych w ramach gwarancji to kto był gwarantem? Zapytałem o to i czekam odpowiedzi. A może wydaje mi się tylko że moje auto to Skoda???

                                          Komentarz

                                          • paskuda
                                            Ambiente
                                            • 2010
                                            • 127

                                            Odnośnie gwarancji na samochodu z lpg montowanymi w ASO to ostatnio było jasno powiedziane w Turbo Kamerze, że na takie samochody gwarancje bierze ASO, które montowało lpg, a nie importer czyli SAP, więc mają racje.

                                            Komentarz

                                            • krzg
                                              Drive
                                              • 2009
                                              • 80

                                              Zgoda, tylko LPG było założone po okresie gwarancji poza ASO. A SAP wyraźnie napisał że NIE BYŁ GWARANTEM OMAWIANEGO SAMOCHODU.

                                              Komentarz

                                              • Maicroft
                                                Moderator
                                                S_OCP MemberModeratorr
                                                • 2004
                                                • 25757
                                                • Audi

                                                Ale gro aut tu wyjechalo z gazem ktory byl gratis i w zasadzie nie bardzo dalo sie z niego zrezygnowac :idea: Ktos pisal, ze powiedzial w salonie ze nie chce to patrzyli jak na wariata :diabelski_usmiech
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz

                                                • gzse
                                                  Classic
                                                  • 2011
                                                  • 5

                                                  Zamieszczone przez krzg
                                                  Ja napisałem meila z strony Skody i dostałem odpowiedź na drugi dzień.
                                                  Ponieważ mam auto po gwarancji więc zapytałem grzecznie jako lojalny użytkownik serwisujący się w ASO, czy moge liczyć z ich strony na przynajmniej częściową partycypację w kosztach wymiany sprężyn. Otrzymałem odpowiedź, że mam auto po gwarancji (coż za błyskotliwość) i nie mogą "wyjść na przeciw moim oczekiwaniom". Ale najlepsze napisali na końcu: "warto nadmienić że Skoda Auto Polska nie był gwarantem omawianego samochodu". Auto kupione w Polsce u dealera, w okresie gwarancji parę rzeczy wymienionych w ramach gwarancji to kto był gwarantem? Zapytałem o to i czekam odpowiedzi. A może wydaje mi się tylko że moje auto to Skoda???


                                                  Przecież oczywiste jest że Skoda Auto Polska nie jest gwarantem. Bezpośrednim gwarantem zawsze jest sprzedawca i czy to jest samochód czy telewizor.

                                                  Komentarz

                                                  • PPrzemek
                                                    Drive
                                                    • 2012
                                                    • 87

                                                    gzse, - mylisz gwarancję z rękojmią...
                                                    Pozdrawiam
                                                    Przemek

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...